Scrie un comentariu

minirugby ct

Chiar daca in prima etapa a Circuitului National de Minirugby 2018, disputata la Constanta, nu au participat, echipele clubului Soimii Campia Turzii, de la categoriile de varsta U8 si U10, antrenor Valentin Fetita, au fost prezente in perioada 07-08.07.2018 la etapa a doua, care s-a desfasurat la Gura Humorului.

 

Rezultatele obtinute au fost foarte bune, astfel echipa de la U8 a reusit sa termine pe locul secund in grupa B, fapt ce a facut ca aceasta sa se califice in grupa A, unde s-a jucat pentru locurile finale 1-4, la categoria respectiva.

Cu toate ca in grupa finala a inregistrat doua infrangeri si a obtinut doar o victorie, echipa "soimilor" a terminat la final pe ultima pozitie a podiumului.

In schimb, la categoria U10, prestatia formatiei Soimii Campia Turzii a fost mai putin convingatoare la acest turneu, terminand la final pe locul 7.

Iata rezultatele obtinute de formatiile U8 si U10 de la Soimii Campia Turzii si clasamentele finale de la Gura Humorului, la categoriile respective:

COPII "U8"

(2010 si mai mici)

Grupa B:

Soimii Bucuresti  -  Soimii Campia Turzii   35-15

Soimii Campia Turzii  -  RC.Grivita   45-15

Warriors Timisoara  -  Soimii Campia Turzii   25-25

Clasament grupa B:

1. Soimii Bucuresti   9 pct (125-35)

2. Soimii Campia Turzii   6 pct (85-75)

3. Warriors Timisoara   6 pct (85-80)

4. RC Grivita  3 pct

Grupa A (locurile 1-4)

CSM Sibiu  -  Soimii Campia Turzii   60-10

Soimii Campia Turzii  -  Soimii Bucuresti   30-25

CSM Suceava  -  Soimii Campia Turzii   50-10

CLASAMENT FINAL "U8"

1. CSM Sibiu   48 pct.

2. CSM Suceava   41 pct.

3. Soimii Campia Turzii   35 pct.

4. Soimii Bucuresti   33 pct.

5. CS Florin Popovici Baia Mare   32 pct.

6. CSS Gura Humorului   25 pct.

7. Warriors Timisoara   23 pct.

8. RC Grivita   15 pct.

COPII "U10"

(2008-2009)

Grupa B

Warriors Timisoara  -  Soimii Campia Turzii   30-0

CSM Suceava  -  Soimii Campia Turzii   10-5

Soimii Campia Turzii  -  Universitatea Cluj   0-70

Clasament grupa B:

1. Universitatea Cluj   9 pct.

2. Warriors Timisoara   7 pct.

3. CSM Suceava   5 pct.

4. Soimii Campia Turzii   3 pct.

Grupa B (locurile 5-8)

Rugby Sacele  -  Soimii Campia Turzii   20-0

Soimii Campia Turzii  -  CSM Suceava   0-10

RC.Grivita  -  Soimii Campia Turzii   15-15

CLASAMENT FINAL "U10"

1. Soimii Bucuresti   48 pct.

2. Universitatea Cluj   43 pct.

3. CSO Ovidiu   36 pct.

4. Warriors Timisoara   31 pct.

5. Rugby Sacele  32 pct.  

6. CSM Suceava   27 pct.

7. Soimii Campia Turzii  19 pct.

8. RC Grivita   16 pct.

Urmatoarea etapa se va desfasura la Timisoara.

zmt 2018 program

program zmct 2018

Dacă îți place să știi tot ce se întâmplă în Turda și Câmpia Turzii, dă-ne un LIKE! 

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Tu ești un vizitator anonim ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator