csm viiledejului

In partida din cadrul etapei cu numarul 26, CSM Campia Turzii a terminat la egalitate 2-2 (0-1), pe teren propriu, cu A.S. Viile Dejului, la capatul unui meci anost. Prima parte a jocului s-a desfasurat intr-o nota de dominare a echipei gazda, dar cu mentiunea ca ocaziile creeate la poarta celor din Viile Dejului au fost ratate cu prea mare seninatate de atacantii echipei CSM.

Contrar cursului jocului, oaspeti deschid scorul in minutul 24, atunci cand acestia primesc gratuit o lovitura libera la marginea careului mare. Executa lovitura Silasi, iar mingea se scurge pe langa zidul apararii CSM-ului, portarul Ionele o vede prea tarziu, plonjeaza tardiv si balonul intra in poarta.

Putinii spectatori prezenti la meci au vazut astazi, din pacate, nu o echipa de fotbalisti a celor din Viile Dejului, ci un cor al "muierilor", care se vaitau de mama focului si se tavaleau pe jos la fiecare contact cu jucatorii echipei gazde.

Partea secunda a fost de asemenea dominata de formatia antrenata de Valentin Sandru, dar parca mingea se incapatana sa intre in poarta adversa. In decursul a doua minute, gazdele intorc scorul de pe tabela in favoarea lor, dupa golurile marcate de Dan Stefan, in minutul 68 si Moldovan.S, in minutul 69 si echipa oaspete era in corzi.

O noua gafa in defensiva gazdelor i-a privat pe acestia de obtinerea celor trei puncte, dupa ce in minutul 83, la o lovitura libera de undeva lateral, un jucator al echipei oaspete centreaza, iar mingea care a venit "plouata", cade exact pe capul fundasului Moisa, de unde ia o traiectorie ciudata si se duce in vinclul portii aparate de Ionele.

Cu toate ca in ultimele minute, "veteranul"Dorin Rosu este aruncat in atacul celor din Campia Turzii, nimic nu se mai intampla si meciul se incheie la egalitate.

Saptamana viitoare, mai exact sambata 19 mai, CSM Campia Turzii va juca tot pe teren propriu, cu formatia Somesul Gilau.

CSM Campia Turzii  -  A.S. Viile Dejului   2-2 (0-1)

Marcatori: Dan Stefan '68, Moldovan.S '69 / Moisa '83-autog., respectiv Silasi '24.

CSM Campia Turzii: Ionele - Nicola, Moisa ('87 Rosu), Oroian, Moldovan.E, Duma, Dan.S, Felderean ('46 Oltean), Tomuta ('46 Chisu), Varga, Moldovan.S.

Antrenori: Valentin Sandru (principal) si Dorin Rosu (secund).

A.S. Viile Dejului: Putureanu - Tarta, Vancica, Biris, Muresan, Radu ('46 Banias), Farkas, Borsan, Trif, Silasi, Marton.

Dacă îți place să știi tot ce se întâmplă în Turda și Câmpia Turzii, dă-ne un LIKE!

Tu ești un vizitator anonim ( Te înregistrezi pe site? )