csm ct catina

In aceasta dupa-amiaza, formatia CSM Campia Turzii a jucat in sferturile de finala a Cupei Romaniei, faza judeteana, in deplasare la Catina, cu echipa locala ACS Gloria, formatie ce activeaza in Liga a 5-a, zona Mociu.

La capatul unui meci in care nu au avut nici un fel de probleme, fotbalistii antrenati de Valentin Sandru au reusit sa castige cu scorul de 7-2 (3-1), calificandu-se astfel in faza semifinala a competitiei.

Marcatori pentru formatia din Campia Turzii au fost Dan Stefan - 2 goluri,Dudas - 2 goluri, Moldovan.S, Olteanu si Nicola, cu cate un gol fiecare.

Tehnicianul CSM-ului a inceput partida de la Catina cu urmatoarea echipa: Ionele - Tomuta, Moisa, Oroian, Moldovan.E, Tescar, Duma, Varga, Dan.S, Dudas, Moldovan.S. In repriza secunda au mai evoluat: Nicola si Olteanu.

Dacă îți place să știi tot ce se întâmplă în Turda și Câmpia Turzii, dă-ne un LIKE!

Tu ești un vizitator anonim ( Te înregistrezi pe site? )