fbpx

Scrie un comentariu

anunt angajare

Angajăm consilier recepție service auto.

Descrierea postului (extrase):

- Consiliaza clientii si propune servicii de reparatii auto;
- Programeaza autovehiculele la reparatii si asigura incarcarea eficienta a atelierului;
- Efectueaza receptia si inspectia preliminara a autovehiculelor in service pentru identificarea problemelor tehnice reclamate de client;
- Consiliaza clientul privind modul de desfasurare a reparatiei si ii recomanda prestatii complementare;
- Estimeaza costurile si durata reparatiilor si le transmite clientilor;
- Colaboreaza cu personalul tehnic in vederea identificarii si stabilirii necesarului de piese schimb pentru reparatii sau pentru comercializarea acestora catre clienti diversi;
- Deschide devize de lucru si comenzi de reparatii;
- Intocmeste actele necesare efectuarii lucrarilor de reparatii si intretinere in service;
- Informeaza periodic clientii asupra stadiului lucrarilor de reparatii si raspunde solicitarilor facute de acestia;
- Verifica lucrarile de reparatii efectuate si semneaza conform CTC;
- Promoveaza serviciile oferite de companie;
- Pune in aplicare campaniile tehnice ale producatorului;
- Asigura respectarea tuturor procedurilor de receptie service.

Cerintele postului (extrase):

- Studii superioare de specialitate-constituie avantaj;
- Experienta de minim 2 ani intr-o pozitie similara;
- Cunostinte tehnice solide in domeniul reparatiilor auto;
- Abilitati foarte bune de comunicare si negociere;
- Maturitate si stabilitate emotionala;
- Capacitate de solutionare a situatiilor neprevazute;
- Permis conducere categoria B;
- Cunostinte temeinice de operare pe calculator;
- Llimba engleza cel putin nivel mediu;
- Deschis, amabil, riguros si atent in indeplinirea sarcinilor;
- Rezistenta la stres si spirit de echipa;Oferta postului:
- Salariu fix, tichete de masa, bonus in functie de performanta;
- Training performant;
- Conditii moderne de lucru;

sau sunati la 0744-579.797

viamso feb2019

banner caribic 012019

Explore GoGetFunding & their blog
Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator