fbpx

Scrie un comentariu

angajare salina

Compania înfiinţată în anul 1999 este liderul pieţei româneşti în domeniul prefabricatelor din beton armat şi precomprimat. În decursul anilor compania a acumulat o experienţă considerabilă în construcţia de centre comerciale şi logistice, depozite, lucrări de infrastructură, construcţii industriale şi civile.

Detalii job:

Departament: Economic
Tipul ofertei: Full Time
Durata contractului : nedeterminată
Tip activitate: muncă de birou, de culegere, analiză, raportare date

Responsabilităţi principale

• Întocmeşte / Conduce evidenţa contabilă (ideal până la nivel de bilanţ) prin înregistrarea documentelor privind: achiziţii, vânzări, casa, banca, stocuri, consumuri, mijloace fixe şi amortizări, salarii, impozite şi taxe, deconturi, închiderea conturilor;
• Verificarea şi închiderea balanţei contabile;
• Întocmirea declaraţiilor fiscale şi depunerea acestora la ANAF (electronic);
• Întocmirea situaţiilor financiare/bilanţurilor contabile şi depunerea acestora la ANAF (electronic);
• Urmărirea soldurilor contabile: clienţi, furnizori, banca, salarii;
• Întocmirea şi depunerea de declaraţii fiscale precum şi menţinerea relaţiei cu instituţiile abilitate ale statului;
• Arhivarea documentelor financiar-contabile;
• Colaborarea cu auditorii interni/ externi sau alte organe de control;
• Menţinerea unei bune relaţii cu clienţii.

Candidatul ideal

• Absolvent de studii superioare finalizate cu licenţă în ştiinţe economice;
• Experienţă de min 3 ani în domeniul economic;
• Are noţiuni de contabilitate inclusiv la nivel de Bilanţ;
• Are cunoştinţe foarte bune de Microsoft Office (Excel, Acces, Word, Powerpoint);
• Cunoaşte limba engleză la nivel bun, potrivit pentru raportări diverse;
• Are o capacitate excelentă de analiză şi sinteză, e o persoana organizată, responsabilă, cooperantă;
• E disponibil la program prelungit în perioada închiderilor de situaţii periodice etc.;

Beneficii:

• Salariu atractiv
• Tichete de masă
• Tichete cadou
• Bonus anual

Contact:

Persoanele interesate pot solicita informaţii suplimentare de la:
Centrul de Consiliere pentru Ocuparea Forţei de Muncă
CP 401131, Turda, jud. Cluj, str. Libertăţii nr. 2-4

Program cu publicul: Luni – Joi: 9.00-15.00 Vineri : 9.00-12.00

viamso feb2019

banner caribic 012019

Explore GoGetFunding & their blog
Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator