Scrie un comentariu

anunt angajare

SC MODULO DECORATIVE SOLUTIONS SRL TURDA- companie care produce prefabricate decorative din ciment si Ipsos angajeaza ECONOMIST

Cerinte:

Cursuri de specializare in contabilitate
Cunostinte de limba engleza – nivel mediu
Cunostinte de operare in MSOffice si SAP reprezinta un avantaj
Cunostinte de legislatie in vigoare din domeniul financiar contabil, pe zonele de activitate care ii revin Abilitati de analiza si sinteza, gandire logica
Comunicare eficienta scrisa/verbala;
Orientare catre eficienta/rezultate
Capacitatea de a prelucra informatiile, de a le interpreta si de a le valorifica prin furnizarea de date  prelucrate altor factori decizionali
Corectitudine, tenacitate,seriozitate, atitudine principiala

Descrierea jobului

Realizeaza  platile catre furnizori; Opereaza extrasele bancare si mentine relatia cu banca
Realizeaza inregistrarea facturilor atasate la deconturi si opereaza deconturile

 Realizeaza reconcilierile in SAP pentru clienti si furnizori si ajustarile de reevaluare clienti, furnizori (inclusiv din contul 473).
Realizeaza reconcilierile de conturi bancare si ct
Verifica corectitudinea soldurilor conturilor 581;5125 la final de luna.
Intocmeste PV compensare si trimiterea lor catre trezorerie la termen.
Evidente imprumuturi; reevaluare conturi valuta; operatiuni schimb valutar; Evidente polite de asigurari, RCA, CASCO si plata la termen a acestora.
Realizeaza operatiunile de casierie si ridicare de numerar. Intocmeste registrul de casa
Participa la inchiderile de luna, indeplineste sarcinile stabilite pentru aceasta  si respecta termenele impuse de seful direct.

Oferim:

Salariu competitiv
Bonuri de masa
Loc de munca stabil
Mediu de lucru dinamic si competitiv
Contract pe perioada determinata - 2 ani

Contact: 0752-194.399

Dacă îți place să știi tot ce se întâmplă în Turda și Câmpia Turzii, dă-ne un LIKE!

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Tu ești un vizitator anonim ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator