m install
petlinii
nello construct

Locuri de muncă la ASA Cons România SRL Turda!

floris

ASA Cons Romania,  parte a Grupului CONSOLIS, specializata în producţia elementelor din beton armat si precomprimat,

 ANGAJEAZA:

  • Macaragiu pod rulant
  • Automacaragiu – pentru santier;
  • Muncitori in  structuri  pentru  constructii;
  • Lacatusi confectii  metalice;

Oferta :

  • Contract de munca pe perioada nedeterminata
  • Salariu motivant
  • Ore suplimentare platite dublu
  • Tichete de masa pentru fiecare zi lucrata
  • Tichete cadou : Paste / 1 Iunie / Craciun
  • Bonus lunar corelat cu volumul productiei
  • Posibilitatea construirii unei cariere;  Calificare si formare continua la locul de munca;

Cerinte :

Seriozitate

Disponibilitate pentru munca in echipa

ANGAJEAZĂ INGINER – Absolvent al Facultății de Construcții – 2 Posturi.

Detalii job:

Departament: Tehnic –  in subordinea Directorului de Vanzari

                        Productie – in subordinea Directorului de Productie

Sediul companiei: Turda, STR. 22 Decembrie 1989, nr.27

Tipul ofertei: Full Time;  Durata contractuala: nedeterminata

Tip activitate: munca de birou, culegere, analiza, sintetizare date proiecte, de raportare;

Responsabilitati principale

  • Pregătirea ofertei de licitație pentru diferite proiecte structurale prefabricate din segmentele Industrial, Infrastructura si Civil.
  • Pastrarea stransei legaturi cu clientul pe toata durata licitatiei respectiv revizuirea ofertelor  și a termenelor limită și adaptarea lor la cadrele oferite de clienți;
  • Intalnirea cu clientii sau reprezentantii clientului pentru negocieri si clarificari ale ofertei;
  • Gestionarea ofertelor pentru a se asigura că acestea sunt aliniate cerințelor de producție și fabricii;
  • Verificarea documentației primite de la inginerul de proiectare;
  • Colaborarea strânsă cu departamentul de producție și proiectanții pentru optimizarea consumului de materiale și alegerea soluțiilor adecvate pentru fabricarea elementelor;
  • Pregătirea rapoartelor privind consumul de materiale astfel încât, deciziile optime să poată fi luate ținând cont de termenele limită și disponibilitatea materialelor;
  • Intocmeste necesarul de materiale auxiliare pe baza detaliilor din proiectul de executie;
  • Programarea producției în funcție de tipul de element prefabricat, disponibilitatea formelor și capacitatea fabricii;
  • Centralizarea datelor pe fiecare tip de element cantitativ si valoric;
  • Verifica datele din proiectul de executie ( nr. bucati, tipuri de elemente, etc.) cu datele mentionate in contract;
  • Centralizeaza si verifica rapoartele de productie primite din fabrica si subcontractori;
  • Centralizeaza situatiile lunare privind fabricatia, transportul si montajul  pe baza rapoartelor de productie, a situatiilor de lucrari intocmite de catre PM si a avizelor de expeditie;

Candidatul ideal

  •  Absolvent de studii superioare finalizate cu licenta in inginerie – Faculattea de Constructii;
  •  Experienta de min 3 ani in unitati de productie industriala, cu procese complexe (experienta in unitati care desfasoara activitate de constructii poate fi un avantaj );
  •  Detine capacitatea de a intelege intreg procesul de productie (de la faza de ofertare / proiectare / fabricatie pana la faza de livrare si montaj );
  •  Are cunostinte foarte bune de Microsoft Office – Excel nivel expert, Autocad , AllPlan – constituie avantaj;
  •  Cunoaste limba engleza la nivel bun / avansat;
  •  Are o capacitate excelenta de analiza si sinteza, e o persoana organizata, responsabila, cooperanta;
  •  E disponibil la program prelungit atunci cand situatia o impune;

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv ;
  • Tichete de masa lunar;
  • Tichete cadou la Paste si Craciun;
  • Bonus de fidelitate;
  • Acces la programe de dezvoltare profesionala;
  • Sistem de compensare a ideilor de imbunatatire / optimizarea a proceselor / proiectelor;

Alte Informatii:

Program de lucru:

  • luni –  joi : 08:00 –   17:00 ;  cu 30 min. pauza de masa
  • Vineri       : 08:00 –  15:00 ;  cu 30 min. pauza de masa

ANGAJEAZĂ INGINER junior – Absolvent al Facultății de Construcții sau Student în an termnal.

Departament: Tehnic

Nivel cariera:   Entry level (0-2 ani)

Adresa : Turda, str. 22 Decembrie 1989, nr.27

Tipul ofertei: Full Time;  Durata contractuala: nedeterminata

Candidatul ideal:

  • Studii superioare profil constructii;
  • Cunostinte Microsoft Office ; Auto CAD;
  • Capacitate de a lucra concomitent la mai multe proiecte;
  • Foarte buna capacitate de planificare, organizare si sinteza;
  • Foarte bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;

Descrierea jobului:

  • Analizeaza documentatia de ofertare in vederea elaborarii propunerii tehnice si financiare;
  • Extrage listele de cantitati din planuri in vederea intocmirii ofertelor ;
  • Transmite catre beneficiar – in cazul in care este necesar – adrese de cerere de clarificare cu privire la lucrarea ce urmeaza a fi ofertata;
  • Identifica materialele si echipamentele principale care intra in componenta ofertei, caracteristicile tehnice/cantitati, etc;
  • Intocmeste oferta tehnico- financiara in conformitate cu cerintele documentatiei primite de la responsabilul de departament;
  • Actualizeaza in programe specializate articolele de oferta si cantitatile acestora;
  • Colaboreaza cu toate departamentele companiei pentru realizarea activitatii.

Beneficii:

  • luni –  joi : 08:00 –   17:00;  cu 30 min. pauza de masa
  • Vineri      : 08:00 –  15:00;  cu 30 min. pauza de masa

Contact :

Persoanele interesate pot sa-si trimita CV-ul  la una din adresele mentionate mai jos :

contact@asacons.ro sau simina.stoica@asacons.ro sau direct la adresa companiei in Turda,  str. 22 Decembrie 1989 nr. 27

sau pot suna la numarul: 0747 501 168 in intervalul:  luni –vineri  orele 08.00 – 18.00

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj pe Whatsapp 0744694876
awe infra
ubitech
viamso
Abonează-te
Anunță-mă de
guest

0 Comentarii
Inline Feedbacks
Vezi toate comentariile
Abonează-te la site-ul de știri prin email

Introdu adresa de email pentru a te abona la acest site de știri și vei primi notificări prin email când vor fi publicate articole noi.
Astfel, alegi ce să citești, când să citești și nu ratezi nimic care ar putea fi important pentru tine!

Alătură-te celorlalți 74 de abonați.

transilvania impact

restaurant potaissa

ca aries turda