fbpx

Diagnosis desktop

Diagnosis mobile

Untitled design High Quality 17

Untitled design High Quality 17

Untitled design High Quality 15

Untitled design High Quality 15

ezgif.com optimize 3

8 Comentarii

baghera

La doar o zi după difuzarea imaginilor care au șocat comunitatea din zona Câmpia Turzii - Turda, în cadrul emisiunii Acces Direct de la Antena 1, cel supranumit ”lordul drogului Zombie” a fost ridicat în această dimineață, cu mascații! El a fost dus la sediul Poliției din Câmpia Turzii, unde a fost reținut!

 

Acțiunea polițiștilor de la antidrog a venit fulgerător.

Vă reamintim că, cu aproape o săptămână în urmă, pe fondul campaniei TurdaNews de a dezvălui amploarea luată de acest fenomen, unii oficiali și chiar colegi din mass media locală au început să distribuie informații de genul ”este legal” sau ”nu avem ce face”.

Citește și:

Gelu Florea: Chiar v-ați tâmpit de cap?! E LEGAL să vinzi ”otravă” pentru consum uman, fără bon fiscal, habarniștilor?!

Poziția respectivă este de-a dreptul șocantă.

Oarecum, la același mesaj a achiesat un alt jurnalist local, Ovidiu Bucur (RefleqtMedia), care a acreditat ideea că este doar o campanie de discreditare a localității Câmpia Turzii, poziția sa fiind evident una de ”protecție” pentru furnizorul drogurilor letale.

”Cel mai recent clip cu zombie, promovat chiar azi pe rețelele de socializare a făcut furori rapid, devenind viral.

Astfel mai mulți internauți din Câmpia Turzii și chiar reporterii de la Acces Direct s-au apucat să blameze orașul nostru din cauza consumului de stupefiante.

Problema este că, din totalitatea cazurilor prezentate, mai bine de jumătate dintre copii provin din total alte localități: Luduș, Unirea, Aiud, Turda.

De exemplu, cei doi drogați prezentați în clipul de mai sus sunt DIN UNIREA, ei fiind identificați de poliția Transporturi Feroviare.

Tot Poliția TF au aflat că aceștia erau în drum spre casă și intenționau să ia trenul către Unirea, astfel că ipoteza potrivit căreia ar fi cumpărat drogurile din Câmpia Turzii „se clatină””, a scris jurnalistul Ovidiu Bucur, în încercarea de a abate atenția publică de la fenomenul generat de o persoană din Câmpia Turzii. de ce a avut această atitudine? O întrebare la care, poate, vom afla răspunsul... Pentru că un lucru e clar: dacă de un an de zile de când se știe de acest fenomen, nu s-a făcut nimic concret, în condițiile în care TurdaNews a atras atenția asupra fenomenului, la modul cel mai serios, de circa o lună de zile, înseamnă că acest fenomen era tolerat oficial și chiar protejat, prin diverse metode și cu sprijinul unor persoane din mass media.

Citește și:

Drogul ”Zombie” a atras atenția la nivel național! Imaginile apocaliptice de la TurdaNews au ajuns pe un post național! (VIDEO)

UPDATE:

Conform unor surse neoficiale, ”Baghera”, pe numele său real Scrob Sorin Sergiu, ar fi fost ridicat din zona grajdurilor din cartierul Lut, azi dimineață. El a fost dus la DIICOT Cluj, pentru audieri. Au fost duși și elevi de liceu, care se presupune că erau consumatori, pentru declarații.

Citește-ne pe Google News TurdaNews

viamso mesaj fb

banner caribic 012019

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.
 • Acest comentariu este nepublicat.
  liviu · 12:36 19.09.2018
  Oricum e grav .Adica ori l-au ridicat din cauza presiunii mediatice ori e vinovat .Daca e din cauza presiunii nu e bine, daca e vinovat e si mai rau .Militia e tot militie.
 • Acest comentariu este nepublicat.
  mircea · 16:11 19.09.2018
  Cumplita situatie.Un oras atat de frumos si plin de potential ajungem sa fim in atentia presei cu probleme de genul asta...Lasa de dorit.Oricum sunt convins ca populatia este in continuare atenta la asa ceva si va trage semnale de alarma oricand va vedea cazuri cu droguri si nu numai.
  Impreuna vom trai linistiti. (handshake
 • Acest comentariu este nepublicat.
  Albert Sorin · 17:23 19.09.2018
  @liviu Si tu tot prost ramai!
 • Acest comentariu este nepublicat.
  Marius · 05:50 20.09.2018
  Felicitari Gelu Florea, pentru ca aratati cu degetul realitatea din orasele noastre!!! Cine citeste ziarul "masonic" 2 cu 1 nu afla decat cum e vremea afara si ce minunatii au facut primarii din zona, a si sa nu uit afli de la acelasi ziar masonic 2 cu 1 cate goluri au dat nu stiu ce echipa de fotbal ....!!!! Ma bucur ca exista un ziarist ce are curaj sa scrie ce se intampla acum direct si la obiect! Recomand tuturor sa citeasca online Turda News unde afli concret realitatea noastra contmporana! Daca nu dorit sa aflati ce se intampla in orasul dumneavoastra, ci doar cum e vremea afara si ce frumosi si aratosi sunt primarii nostri, cititi cu incredere ziarul "masonic" 2 cu 1 si sunteti linistiti ca traiti intr-un oras frumos!
 • Acest comentariu este nepublicat.
  Altceva · 20:00 20.09.2018
  @mircea Mircea, ce fumezi? Unde vezi frumosul in orasul celor 3 mistere? Are potențial, dar majoritatea locuitorilor confirma teoria lui Darwin. Sambata au iesit unii la curatenie si joi gunoiul este la loc, frumos, nu?
 • Acest comentariu este nepublicat.
  (...) · 00:38 21.09.2018
  si cand s-a trezit garda erea dimineata....:) acele droguri provin din cluj se vand pe banda rulanta la 25lei plicul le gasesti la orice colt de bloc ,este suficient sa intrebi copii de 15-25ani de unde faci rost de ceva de fumat si te intreaba direct "iarba sau chinezarii" =) totul a fost pus pe "baghera" din cauza presinunii. Politia e Militie! te ia,te bate pana declari si ce nu ai facut!!!!! made in romania M..e Romania Sunt roman si mi-e rusine !!! am ajuns sa urasc aceasta tara de cacat sa stau plecat 90% din timp in afara din cauza cacatului care pute prea tare in aceasta tara,ce sa zic,sa-i crape doctorii pe toti de la condcere impreuna cu:diicot/jandarmerie/politie/procurori/massmedia care din tantar face armasar si asa mai departe.
 • Acest comentariu este nepublicat.
  Barlogea · 00:47 21.09.2018
  @(...) Nu conteaza de unde provin man, conteaza ca el le vindea in Campia Turzii! Au probe, l-au arestat, si bine au facut, chiar daca tu iti petreci 80% afara din tara, de teama ca ai incalcat legea si vei fi saltat si tu!
  Bine au facut! Asa trebuie! Sa se termine cu jmecheriile astea si cu acoperitul unor politisti, care nu au facut nimic pana acum!
 • Acest comentariu este nepublicat.
  mircea · 11:54 21.09.2018
  @Altceva Salut Altceva .In primul rand sa sti ca sunt nefumator.Ma bucur ca recunosti ca orasul nostru are potential.Si nu e urat.E un oras frumos.Acum...ca unii oameni se comporta asa nu e vina mea si nici a ta.Eu zic de exemplu sa investim mai putini bani in petreceri,nu deloc,dar mai putin si sa ne bazam pe sanatate de exemplu(un computer tomograf,etc)pentru ca orice om se inbolnaveste indiferent cine este si merge fuga fuguta la medic,in cultura,in orice activitate care poate sa schimbe comportamentul acestor oameni, care nu sunt civilizati.Si nu in ultimul rand sa-i amendam drastic.
  Evolutia noastra depinde de noi toti.BAFTA. (hi)
Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator

Echipa TurdaNews

Gelu FLOREA
Manager/Jurnalist
Daciana DERDA
Jurnalist
Florin CRIȘAN
Jurnalist
Alexandra MOCEAN
Jurnalist
Eugen POP
Jurnalist
Iulia FLOREA
Administrativ/Contabilitate