1 Comentariu

zmt vot 790x400

Oficialii administrației locale au lansat secțiunea de vot pentru desemnarea câștigătorilor Galei Premiilor ZMT 2018, concursul ”10 pentru Turda”! Cele zece categorii de anul acesta sunt: Actori locali, Interpreți vocali locali, Sportivi locali, Presa locală, Oameni de afaceri locali, Instituții locale, Licee locale, Brand-uri locale, ONG-uri locale, Scriitori locali!

 

ZMT vă invită să votați candidatul preferat la secțiunile din cadrul Galei Premiilor ZMT 2018! Care este favoritul dumneavoastră?

Gala Premiilor ZMT este un eveniment prin intermediul căruia municipalitatea premiază excelența, pe baza părerii şi preferințelor tuturor turdenilor! 

Oferiți favoritului dumneavoastră 3 stele, acesta fiind calificativul maxim pe care îl puteți acorda concurenților.

Cei interesați pot vota la inkul de mai jos:

 https://www.surveymonkey.com/r/PJRM9WT

Votul se va încheia vineri, 17 august, ora 00.00!

Categoria ACTORI LOCALI: Alexandra Dușa, Alexandru Ioan Savu, Cornel Miron, Diana Tușa, Doina Șoproni.

Categoria INTERPREȚI LOCALI/MUZICĂ: Andrei Nagy (ANER), Ionuț Suciu, Lorena Florentin, Mihai Trif, Nicoleta Hădărean, Oana Vențel.

Categoria SPORTIVI LOCALI: Alex Savu (fotbal), Dragoș Pataki (șah), Nenad Savic (handbal), Simina Maria Morar (karate).

Categoria PRESĂ LOCALĂ: Actualitatea de Arieș, Agora Media, In Turda, RefleqtMedia, TurdaInfo, TurdaNews, Ziarul 21.

Categoria OAMENI DE AFACERI LOCALI: Baba Sebi (CSA Avicola), Călugăr Costel (I&C Transilvania Construcții), Felea Dan (Dachim), Nicoară Daniela (Cofetăria Daniela), Mureșan Simion (Crama La Salina).

Categoria SCRIITORI LOCALI: Ioan Bembea, Mircea Ioan Casimcea, Răzvan Neagu, Valentin Vișinescu.

Categoria ȘCOLI ȘI LICEE LOCALE: Colegiul ”Emil Negruțiu”, Colegiul Național ”Mihai Viteazul”, Colegiul Tehnic ”Dr. Ioan Rațiu”, Colegiul Tehnic Turda, Liceul Teoretic ”Josika Miklos”, Liceul Teoretic ”Liviu Rebreanu”, Școala Gimnazială ”Andrei Șaguna”, Școala Gimnazială ”Avram Iancu”, Școala Gimnazială ”Horea, Cloșca și Crișan”, Școala Gimnazială ”Ioan Opriș”, Școala Gimnazială ”Teodor Murășanu”, Școala Profesională Poiana.

Categoria BRANDURI LOCALE: Handbal Club Potaissa Turda, Salina Turda, Sticla Turda, Vinuri ”Issa”.

Categoria ONG-URI LOCALE: Asociația ”Camera de Sus”, Asociația ”Curățenie în Turda”, Asociația ”Împreună pebtru voi”, Asociația ”Tha Da Vinci System”, Asociația Turda Tin, Centrul Rațiu pentru Democrație, Fundația ”Sfânta Irina”, Societatea Culturală ”Avram Iancu” - Filiala Turda.

Categoria DANS POPULAR: Ansamblul Folcloric ”Cununa Ardealului” (coregraf: Vasile Baciu), Ansamblul Folcloric ”Datina” (coregraf: Ioan Cuc), Ansamblul Folcloric ”Doina” (coregraf: Ioan Cuc), Ansamblul Folcloric ”Muguri de pe Arieș” (coregraf: Vasile Baciu), Ansamblul Folcloric ”Țarina Arieșului” (coregraf: Vasile Baciu.

 

Dacă îți place să știi tot ce se întâmplă în Turda și Câmpia Turzii, dă-ne un LIKE! 

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.
Spune ceva aici...
Tu ești un vizitator anonim ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator