fbpx

 
 
Scrie un comentariu

datelazi banner

În ultimele două săptămâni, la Turda au fost înregistrate un număr total de 246 de cazuri noi de COVID-19, în timp ce la Câmpia Turzii s-au înregistrat 112 cazuri noi de COVID-19. Câmpia Turzii are rata incidenței cazurilor de COVID-19, la mia de locuitori, cea mai mică din rândul localităților din mediul urban al județului Cluj, cu 3,55 cazuri/1000 de locuitori.

La Turda, incidența este de 4,40 cazuri la mia de persoane.

În zona rurală a Turzii, situația se prezintă astfel:

  • Aiton: 2,66 (3 cazuri)
  • Băișoara: 3,02 (6 cazuri)
  • Călărași: 1,68 (4 cazuri)
  • Ceanu Mare: 4,16 (13 cazuri)
  • Frata: 1,53 (6 cazuri)
  • Iara: 5,68 (22 cazuri)
  • Luna: 4,31 (20 cazuri)
  • Mihai Viteazu: 3,56 (21 cazuri)
  • Moldovenești: 1,82 (6 cazuri)
  • Petreștii de Jos: 0,59 (1 caz)
  • Ploscoș: 0,00 (niciun caz)
  • Săndulești: 1,79 (7 cazuri)
  • Tritenii de Jos: 1,09 (5 cazuri)
  • Tureni: 4,54 (10 cazuri)
  • Valea Ierii: 1,03 (1 caz)
  • Viișoara: 2,18 (13 cazuri)

Iată mai jos datele valabile pentru întreg județul: 

Rata incidentei cumulative a COVID-19 la 1000 locuitori pe localitati (UAT) la data de 17.12.2020, pentru perioada 03.12.2020-16.12.2020
   17.12.2020   
NR.CRT.UATSIRUTAPOPULATIE REZIDENTA*
(1 IANUARIE 2020)
NR. CAZURI NOI TOTALNR. CAZURI NOI
FARA FOCARE
Rata incidentei la 1000 de locuitori
1CLUJ-NAPOCA54975336540205820055,96
2DEJ55008386281431433,70
3GHERLA55384232191351205,17
4TURDA55259559462492464,40
5CAMPIA TURZII5535727600112983,55
6HUEDIN55446964559464,77
7AGHIRESU55473658521213,19
8AITON555981127332,66
9ALUNIS556231212221,65
10APAHIDA556871522878785,12
11ASCHILEU557761485221,35
12BACIU558381287482826,37
13BAISOARA559181986663,02
14BELIS560141363442,93
15BOBALNA560961471442,72
16BONTIDA56210486210102,06
17BORSA562651351442,96
18BUZA563271188100.00
19CAIANU563542387220.84
20CALARASI564252384441,68
21CALATELE564612487331,21
22CAMARASU565222702220.74
23CAPUSU MARE565683122220.64
24CASEIU566664805881,66
25CATCAU5731423731372,95
26CATINA567731740110.57
27CEANU MARE56844312213134,16
28CHINTENI56988381612123,14
29CHIUIESTI570832404220.83
30CIUCEA57163154110106,49
31CIURILA572251886600.00
32COJOCNA57350428914143,26
33CORNESTI574491397221,43
34CUZDRIOARA550623053330.98
35DABACA5754615342542,61
36FELEACU57582436232327,34
37FIZESU GHERLII576442759331,09
38FLORESTI57706455743012735,99
39FRATA577423918661,53
40GARBAU579482311773,03
41GEACA578311537442,60
42GILAU57902917057576,22
43IARA58008387022225,68
44ICLOD58142434926265,98
45IZVORU CRISULUI582041496221,34
46JICHISU DE JOS551061200110.83
47JUCU58259500648326,39
48LUNA58311464520204,31
49MAGURI-RACATAU583572312441,73
50MANASTIRENI583931407553,55
51MARGAU584641706774,10
52MARISEL585341521221,31
53MICA551603668441,09
54MIHAI VITEAZU55277589921213,56
55MINTIU GHERLII585523871551,29
56MOCIU58623332732103,01
57MOLDOVENESTI587213299661,82
58NEGRENI60169231212125,19
59PALATCA587941195221,67
60PANTICEU588561908331,57
61PETRESTII DE JOS589181695110.59
62PLOSCOS58990644000.00
63POIENI59041482115153,11
64RASCA592381431110.70
65RECEA-CRISTUR591301436110.70
66SACUIEU592831491553,35
67SANCRAIU594341541442,60
68SANDULESTI553112235741,79
69SANMARTIN594981299221,54
70SANPAUL595862265220.88
71SAVADISLA59327413222225,32
72SIC594162293441,74
73SUATU596571548110.65
74TAGA598261750110.57
75TRITENII DE JOS596934603551,09
76TURENI59764220310104,54
77UNGURAS598802595441,54
78VAD599422198552,27
79VALEA IERII60026969111,03
80VIISOARA60062597213132,18
81VULTURENI600991480221,35
TOTAL758575383336324,79

Citește-ne pe Google News TurdaNews

viamso mesaj fb

banner caribic 012019

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator

Echipa TurdaNews

Gelu FLOREA
Manager/Jurnalist
Daciana DERDA
Jurnalist
Florin CRIȘAN
Jurnalist
Alexandra MOCEAN
Jurnalist
Eugen POP
Jurnalist
Iulia FLOREA
Administrativ/Contabilitate