fbpx

Scrie un comentariu

valea racilor 1

Echipele Serviciului Voluntar Pentru Situații de Urgență au strâns din nou saci întregi de pet-uri, ambalaje și alte deșeuri de pe Valea Racilor din zona Catedralei și zona străzii George Coșbuc.

️Nimic nu se poate face însă fără ca fiecare dintre noi să contribuie la curățenia din orașul nostru. Așadar, facem din nou apel la spiritul civic al cetățenilor, aruncați deșeurile la locurile special amenajate. Valea Racilor nu este rampa de gunoi a orașului! Această zonă poate fi una foarte frumoasă, benefică pentru toți cei care își doresc ca orașul nostru să fie unul modern, cu spații verzi și zone de agrement.

Încurajăm turdenii să depună deșeurile în locurile special amenajate, iar atunci când observați persoane care aruncă gunoaiele pe domeniul public apelați cu încredere dispeceratul poliției locale la numerele de telefon: 0264-317303/0731300903” este mesajul municipalității

WhatsApp Image 2020 04 18 at 15.32.20

banner caribic 012019

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator

Echipa TurdaNews

Gelu FLOREA
Manager/Jurnalist
Daciana DERDA
Jurnalist
Florin CRIȘAN
Jurnalist
Alexandra MOCEAN
Jurnalist
Eugen POP
Jurnalist
Iulia FLOREA
Administrativ/Contabilitate