fbpx

Scrie un comentariu

cros rezultate

Asociația Camera de Sus Turda, în parteneriat cu Primăria Municipiului Turda, a organizat sâmbătă, 18 mai 2019,Crosul umanitar „Alergăm pentru cei care NU pot alerga”, ediția a 3-a. 

 

Peste 340 de persoane au alergatpe traseul din centrul municipiului Turda, în cele 5 probe ale evenimentului: junior 7-10 ani, junior 11-15 ani, main, senior (+50 ani) și walk.

Evenimentul a avut ca scop susținerea copiilor cu dizabilități din cadrul Centrului de recuperare psiho-neuro-motorie pentru copii cu handicap SfIrina”, Turda și a sportivilor cu dizabilități din cadrul Clubului Sportiv al Persoanelor cu Handicap Locomotor „Oameni pentru Oameni” Turda.

Banii adunați în urma crosului umanitar, proveniți din taxele de participare și sponsorizări, vor contribui la amenajarea unui traseu terapeutic multisenzorial lângă clădirea centrului Sf. Irina, la lucrări de reparații și reamenajare a parcului pentru copiii cu dizabilități din curtea centrului Sf. Irina și vor acoperi bugetul necesar pentru ca sportivii clubului Oameni pentru Oameni să poată participa la concursurile naționale destinate persoanelor cu handicap în acest an.

Organizatorii mulțumesc tuturor participanților, partenerilor și sponsorilor care s-au implicat în acest proiect și în susținerea persoanelor cu dizabilități din municipiul Turda: Primăria Municipiului Turda, ASA Consolis, Deltamed, Holcim, Salina Turda, Compania de Apă Arieș, Școala de Conducere Auto Pegasus Team, Dental Care, GP Instal – Romstal România, Filip Dent Implant, Edo Garage, Patiseria Rusalca, Cumulserv, Spartan Gym Fit, Pizzeria Alegria, Transilvania Impact, Domeniul Public Turda, Centrul Rațiu pentru Democrație, Centrul Sfânta Irina Turda, Asociația Oameni pentru Oameni Turda.

Felicitări speciale și pentru câștigătorii probelor, enumerați mai jos:

  1. Traseu Junior 7/10 Fete

 Locul 1 Martin Selena

 Locul 2 Greta Ilincă

 Locul 3 Balahură Celia

  1. Traseu Junior 7/10 Băieți 

Locul 1 Aranias Sebastian

Locul 2 Pleș Florin

Locul 3 Gherasim Abel

  1. Traseu Junior 11/15 Fete

Locul 1 Ionescu Adriana

Locul 2 Russo Alexandra

Locul 3 Sava Maria

  1. Traseu Junior 11/15 Băieți

Locul 1 Berki Eduard

Locul 2 Hudrea Paul

Locul 3 Marcovici Mario

  1. Senior Femei

Locul 1 Grigore Elena

Locul 2 Șuteu Monica

  1. Senior Bărbați

Locul 1 Leoca Șerban

Locul 2 Tiplea Sorin

Locul 3 Szasz Imre Csaba

  1. Adult Main Femei

Locul 1 Ionela Dobriță

Locul 2 Mureșan Elena

Locul 3 Timiș Evelina

  1. Adult Main Bărbați

Locul 1 Timiș Gelu

Locul 2 Savu Alexandru

Locul 3 Mureșan Raul

viamso feb2019

banner caribic 012019

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator