fbpx

Scrie un comentariu

foisor parc1

O nouă dovadă a lipsei de civilizație în orașul nostru a avut loc în Parcul Teilor, unde foișorul a fost distrus.

 

Conform unei Primăriei Turda, cei care au distrus foișorul au fost surprinși pe camerele de supraveghere și vor fi trași la răspundere.

De asemenea, API Turda a refăcut un ansamblu de joacă pentru copii în zona străzii Rapsodiei.

„Zilnic sunt vandalizate bunurile publice din orașul nostru. Foișorul din Parcul Teilor a fost distrus, dar în cel mai scurt timp va fi reparat, iar pe baza imaginilor surprinse de camerele de supraveghere video cei responsabili vor fi identificați și sancționați. De asemenea, în parcul de pe strada Rapsodiei, API Turda a refăcut un ansamblu de joacă pentru copii, astfel cei mici se vor putea relaxa în condiții cât mai bune.” este mesajul de reprezentanții Primărie pe grupul „Azi în Turda”.

viamso feb2019

banner caribic 012019

Explore GoGetFunding & their blog
Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Log in with ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator