fbpx

anunt gratuit

Sanex angajeza Mecanic intretinere si reparatii utilaje

Preț/Salariu: 3500,00 LEI 3500 LEI
Contact 0731777679
Adăugat 12-03-2020 10:54:29
Adăugat de
Vizitator

Descriere

Sanex S.A., de peste 45 de ani pe piață, lider în producția de plăci ceramice prin brandul CESAROM, membră a grupului austriac Lasselsberger, angajează în fabrica din Cluj-Napoca:

Mecanic intretinere si reparatii utilaje industriale

Studii si experienta:
• Studii medii tehnice, absolvent de liceu sau scoala profesionala, cu profil mecanic, lacatuserie, electromecanic sau similar.
• Diploma de calificare profesionala constituie un avantaj.
• Experienta practica in lacatuserie sau mecanica industriala – minim 2 ani
• Minim un an de experienta in intretinerea si reparatia echipamentelor industriale (ex. transportoare cu benzi, cu snec, ansambluri de transmisii mecanice cu lanu, cu curele si reductoare, ventilatoare, etc.)

Scopul principal al postului:
• Executa operatiuni de reglari, schimbari de formate, lucrari de intretinere si reparatii a utilajelor de pe linia de productie

Responsabilitati:
• Executa lucrari de intretinere si reparatii a utilajelor existente pe liniile de productie (linia de decorare, linia ardere, linia taiere-uscare);
• Verifica starea tehnica a utilajelor si instalatiilor automate;
• Efectueaza operatii de ungere si gresare a utilajelor cf. instructiunilor, inlatura pierderile de lubrifianti;
• Efectueaza reparatii accidentale la utilaje;
• Asigura reglarea tuturor mecanismelor si comenzilor pentru indepartarea jocurilor ivite fara a le demonta;
• Verifica si asigura buna functionare a dispozitivelor de siguranta si aparatori de protectie;
• Verifica si efectueaza toate operatiile in vederea mentinerii utilajelor in functiune;

Oferim:
• Contract de munca pe perioada nedeterminata
• Regim de lucru 12/24;12/48 cu sporuri aferente:
Spor de weekend
Spor de noapte
Ore suplimentare
• Tichete de masa in valoare de 10 lei/zi
• Transport asigurat sau decontat

Locație

Cluj-Napoca
Beiusului nr. 1

Comentarii