fbpx

anunt gratuit

Modulo cauta Inginer Proces si Mentenanta

Contact resurse.umane@modulo.fr
0752 194 399
Adăugat 11-01-2021 16:28:17

Descriere

Modulo Decorative Solutions, companie care produce prefabricate decorative din ciment si ipsos cauta coleg pentru postul de inginer in productie.

 Candidatul potrivit:

  • Studii tehnice superioare
  • Experienta intr-o companie de productie, preferabil ca Inginer Proces/inginer de mentenanta
  • Cunoasterea modului de realizare a unui proces de productie
  • Cunostinte medii de PC
  • Capacitate de analiza si sinteza
  • Abilitati de coordonare
  • Spirit organizatoric, flexibilitate, rapiditate si initiativa
  • Abilitati de relationare cu alte departamente si lucru in echipa

Responsabilitati principale:

  • Responsabil cu imbunatatirea continua si studii de optimizare a proceselor pe liniile de productie
  • Furnizeaza sprijin tehnic in procesele de fabricatie
  • Responsabil pentru atelierele 5S
  • Analizează și rezolvă impreuna cu seful de sectie problemele întâlnite în procesul de producție
  • Coordonează diferitele aspecte ale ingineriei de proces, inclusiv analiză, planificare și dezvoltare
  • Oferă îndrumare si sprijin pentru echipa care realizează productia
  • Propune planul de mentenanta preventiva al echipamentelor de productie si monitorizeaza implementarea planului
  • Monitorizeaza si participa la activitatile de reparatii si intretinere zilnice cu scopul de a maximiza utilizarea echipamentelor si utilajelor, mentinand legatura cu personalul din productie
  • Monitorizeaza si se asigura de inregistrarea in fisele tehnice a operatiile efectuate
  • Analizeaza lucrarile de mentenanta (preventiva sau corectiva) cu scopul de a imbunatati metodele de realizare, de a reduce durata de interventie si de a reduce lucrarile corective in favoarea celor preventive
  • Monitorizeaza indicatorii de productie si mentenanta si propune proiecte de imbunatatire
  • Analizeaza costurile de mentenanta si propune modalitati de imbunatatire
  • Participa la procesul de instalare a utilajelor si a echipamentelor noi
  • Coordoneaza activitatea departamentului de mentenanta (instruire, motivare, pontare, organizare, etc)

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv
  • Tichete de masa in valoare de 20 lei/zi
  • Decontare partiala transport pentru naveta din alte localitati

Doar candidatii care corespund profilului comunicat vor fi contactati.

Locație

Turda
Strada 22 Decembrie 1989 29, Turda, Romania

Comentarii

Echipa TurdaNews

Gelu FLOREA
Manager/Jurnalist
Daciana DERDA
Jurnalist
Florin CRIȘAN
Jurnalist
Alexandra MOCEAN
Jurnalist
Eugen POP
Jurnalist
Iulia FLOREA
Administrativ/Contabilitate