fbpx

pmp 1300x300

anunt gratuit

ASA CONS ROMANIA caută Mașinist la mașini pentru terasamente / Operator Încărcător Frontal

Adaugă la Favorite
Contact Turda, str. 22 Decembrie 1989 nr.27
contact@asacons.ro
simina.stoica@asacons.ro
Adăugat 28-08-2019 13:34:25
Adăugat de
Vizitator

Descriere

ASA CONS ROMANIA,  parte a Grupului CONSOLIS, specializată în producţia elementelor din beton armat și precomprimat, caută Mașinist la mașini pentru terasamente / Operator Încărcător Frontal.

Detalii job:

Departament: Mentenanta

Sediul companiei: Turda, Str. 22 Decembrie 1989, nr.27

Tipul ofertei: Full Time;  Durata contractului: nedeterminata

Responsabilitati principale:

Opereaza pe echipamente / utilaje de mare tonaj pentru a transporta materii prime, agregate si /sau alte tipuri de materiale grele pe distanţe scurte, în incinta punctului de lucru;

Asigură încărcarea cu materii prime a buncărelor de alimentare a liniilor de productie;

Executa lucrari de incarcare, descarcare, manipulare si depozitare intermediara pe tipuri de materii prime si/sau deseuri la solicitarea altor departamente;

Executa lucrari de intretinere preventiva si repararea incarcatorului frontal in caz de avarie;
Tine evidenta orelor de functionare a utilajului;

Participa impreuna cu personalul schimbului de lucru la lucrari de reparatii planificate si neplanificate;

Cerinte:

Studii: şcoala profesională sau liceu profil mecanic;

Calificari: curs de calificare à  Masinist la masini pentru terasamente;

Permis de conducere categoria B, cunoştinţe solide de legislaţie rutieră;

Experienţă de minim 3 ani în domeniu;
Cunoştinţe minime de mecanică auto;
Disponibilitate pentru lucrul în echipă;

Abilitati de organizare si gestionare a timpului;

Punctualitate, seriozitate şi corectitudine;

Indemânare, viteză de reacție și precizie în execuție;

Beneficii:

Pachet salarial atractiv, salariul incepand de la un minim de 3.000 lei;

Bonus lunar corelat cu volumul productiei, acesta poate fi 5%, 10% sau 15% aplicat la salariul de incadrare;

Se aplica facilitatile OUG 114/20018 – scutiri de impozite si alte taxe;

Timp suplimentar platit cu spor de 75%;

Tichete de masa lunar;

Tichete cadou la Paste si Craciun;

Bonus de fidelitate;

Alte Informatii:

Program de lucru :

luni – vineri : activitatea se desfasoara in doua schimburi, respectiv 06:00 - 14:00 sau 14:00 - 22:00;

Procesul de selecţie constă în următoarele probe:

probă practică
interviu

Alte informatii:

În cazul în care considerați că îndepliniți cerințele de mai sus și sunteți interesat/ă de acest post, vă rugăm să trimiteți CV-ul dvs. până la data de 15.09.2019 la una din adresele :

sau,

puteti sa-l depuneti personal la sediul societatii noastre, in Turda, str. 22 Decembrie 1989 nr.27.

Doar candidaţii care corespund profilului comunicat vor fi contactati.

Locație

Turda

Detalii anunț

ID Anunț: 567
Afișări: 628
Expiră: 27-09-2019 13:31:00

Comentarii