În urmă cu câteva momente a avut loc un accident rutier la intrare în localitatea Copăceni din direcția Cluj-Napoca.
În prezent, circulația este îngreunată în zona respectivă.
UPDATE:
“Pompierii din cadrul Detașamentului Turda au fost solicitați, scurt timp, să intervină în urma unui accident rutier petrecut pe raza localității Copăceni. La fața locului s-au deplasat o autospecială cu modul de descarcerare și un echipaj SMURD, unde au găsit două autoturisme avariate cu ocupanții ieșiți din acestea. O femeie, în vârstă de aproximativ 20 de ani, a primit primul ajutor calificat de la echipajul SMURD, iar apoi a fost transportată la spital pentru îngrijiri de specialitate. La prima evaluare aceasta era conștientă și era cooperantă.”, transmite ISU Cluj.
UPDATE 2:
“La data de 22 decembrie a.c., în jurul orei 14.50, polițiștii au fost sesizați pentru a interveni la un accident rutier produs pe DN1 E60, în localitatea Copăceni.
Din primele informații, o tânără în vârstă de 21 de ani, din județul Sibiu, în timp ce conducea un autoturism pe direcția Cluj-Napoca spre Turda, nu s-ar fi asigurat la schimbarea benzilor de circulație, fiind acroșată de un autoturism condus de o tânără în vârstă de 25 de ani, din județul Suceava.
În urma evenimentului, tânăra de 25 de ani a necesitat îngrijiri medicale.
Testările cu aparatul etilotest au indicat rezultate negative.”, a precizat IPJ Cluj.


















