În urmă cu o jumătate de oră s-a produs un accident rutier la ieșire din Turda, zona parcării de TIR, de la A&A.
În coliziune au fost implicate două autoturisme. Din primele informații nu au fost persoane încarcerate.
La fața locului se află pompierii , poliția și echipajele medicale.
Revenim cu detalii.
UPDATE:
Potrivit ISU Cluj, un bărbat în vârstă de 56 de ani a fost transportat la spital, acesta era conștient și cooperant, acuza dureri de spate după impact. O femeie în vârstă de 52 de ani a fost consultată de echipajul SMURD, dar a refuzat transportul la unitatea medicală.
În accident au fost implicate două autoturisme, nu au fost persoane încarcerate. Pompierii turdeni s-au deplasat la intervenție cu o autospecială cu modul de descarcerare și un echipaj SMURD.
UPDATE 2:
„La data de 15 mai a.c., în jurul orei 09.30, polițiștii au intervenit la un accident rutier produs pe DN1 E81, la km 444+600 de m, în municipiul Turda.
Din primele date, coliziunea s-ar fi produs între un autoturism tractat care ieșea din stația de carburant și un autoturism condus pe DN1 E81, pe direcția Alba-Iulia spre Turda. Revenim cu detalii!”, a precizat IPJ Cluj.
UPDATE 3:
”Conducătorul auto, un bărbat de 26 de ani care tracta un alt autoturism condus de un bărbat de 40 de ani, ambii din comuna Așchileu. Conducătorul auto care se deplasa pe direcția Alba-Iulia spre Turda, respectiv un bărbat de 56 de ani din municipiul Turda.
La testarea cu aparatul etilotest, bărbatului de 56 de ani i-a rezultat o concentrație de 0.12 mg/l alcool pur în aerul expirat. De asemenea, acesta a avut nevoie de îngrijiri de specialitate.”, a revenit IPJ Cluj, cu noi informații.
Descoperă mai multe la TurdaNews
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.