În trei luni (din iulie până în septembrie) în Câmpia Turzii au fost trei acțiuni de ecarisare.
Acțiunile serviciului de ecarisaj au fost întreprinse în urma solicitărilor venite de la Primarul Municipiului, Viceprimarului, Poliția Locală, dar și din partea cetățenilor.
Au fost capturați 24 de câini (9 dintre ei fiind pui mici), toți fiind fără microcip. Câinii au fost preluați și transportați în adăpost.
Pentru 20 dintre ei există solicitări de adopție.
Datele au fost extrase din raportul de activitate privind acțiunea de capturare a câinilor fără stăpână în trimestrul III din Câmpia Turzii.
Fotografie cu caracter ilustrativ. Foto: arhivă
Descoperă mai multe la TurdaNews
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.
























