marian morar

Fotbal, Liga 4: Arieșul – pas greșit la Apahida. Etapa a XVII-a, rezultate și clasament

zamblau eugen

După o pauză de aproximativ patru luni, s-au reluat partidele ligii a patra din zona Cluj.

Etapa a început sâmbătă de la ora 11:00, când pe terenul din Triteni, CS Florești s-a impus, scor 0-3, după o partidă în care gazdele au acuzat dur arbitrajul.

De la aceeași oră, în Cluj Napoca, echipa a doua a Universității Cluj, s-a impus în fața celor de la CSM Câmpia Turzii, scor 3-2, după ce la pauză gazdele conduceau cu 2-0.

De la ora 12, Unirea Iclod s-a impus fără probleme, scor 5-0, în fața celor de la Someșul Gilău și continuă lupta pentru primele locuri ale clasamentului.

În ultimul meci al zilei, Olimpia Gherla s-a impus pe teren propriu, scor 3-1, în fața celor de la AS Viile Dejului.

Duminică, de la ora 11, Arieșul Turda a făcut un pas greșit la Apahida, remizând, 1-1, distanța dintre Turda și următoarele clasate reducându-se la șapte puncte.

De la aceeași oră, Viitorul Mihai Georgescu și Armenopolis Gherla au remizat, scor 2-2.

La Mihai Viteazu, Arieșul s-a impus în fața celor de la Vulturul Mintiu Gherlii, scor 2-1, după ce la pauză oaspeții erau la conducere.

În ultimul meci al etapei, CFR Dej a remizat cu Viitorul Feleacu, scor 2-2.

Etapa viitoare, liderul Arieșul Turda, primește vizita celor de la Viitorul Mihai Georgescu.