petlinii

Arieșul Turda a pierdut partida amicală cu Unirea Dej

floris

Arieșul Turda a pierdut în această dimineață, scor 1-0, partida amicală contra celor de la Unirea Dej, meci care s-a desfășurat pe teren sintetic din Iclod.

Prima repriza a fost una echilibrată cu ocazii la ambele porți, dejenii reușind să deschidă scorul în minutul 37. Partea a doua a aparținut turdenilor, care au ratat câteva ocazii importante la poarta Unirii.

S-a terminat 1-0 și Arieșul Turda este pregătită pentru reluarea campionatului, formația turdeană urmând să evolueze duminică, pe terenul celor de la Sporting Apahida, într-o partidă care va fi transmisă în direct pe TurdaNews.

UNIREA DEJ – ARIEȘUL TURDA 1-0 (1-0)

Arieșul Turda: Litean – Moldovan, Rus, Mâlnă, Bituleanu, Chișu, Mărie, Nicoară, Paleoca, Biriș, Tothăzan. Au mai evoluat: Ursu – Savu, Mărginean, Soporan, Silaghi, Marcu, Bălan, Crăciun și Marian.