Live Video

Fotbal, Liga 4: CSM Campia Turzii castiga cu Vulturul Mintiu-Gherlii, cand nimeni nu se mai astepta la lucrul acesta! (GALERIE FOTO)

Partida cu 7 goluri inscrise si cu multe rasturnari de scor, astazi la Campia Turzii, acolo unde formatia locala CSM a reusit sa invinga cu scorul de 4-3 (1-1), pe cei de la Vulturul Mintiu-Gherlii. Meciul jucat pe stadionul "Mihai Adam" din localitate, a inceput intr-o nota de usoara dominare a echipei gazda, dar nici formatia oaspete nu s-a lasat mai prejos si a raspuns cu cateva contraatacuri taioase, dar ramase fara rezultat.

La prima faza mai inchegata, Dan Stefan il lanseaza in careu pe Dudas, care este faultat de portarul oaspetilor si centralul intilnirii acorda lovitura de la 11 metri in favoarea gazdelor.

Executa Tescar, care inscrie fara probleme si gazdele se aflau in avantaj pe tabela si sperau la mai mult.

Cu toate ca s-a ratat la ambele portii, pana la pauza nici o echipa nu a mai inscris si astfel repriza secunda se anunta una interesanta.

Incepe repriza a doua si oaspetii reusesc sa inscrie si sa treaca in avantaj dupa un gol marcat de Csiki, care inscrie din lovitura de la 11 metri, iar lucrurile se complicau tot mai tare. Dupa putine momente in care se parea ca elevii antrenorului Valentin Sandru isi revin, cei din Mintiu-Gherlii lovesc din nou, marcator de data aceasta fiind Farcas, iar spectatorii prezenti la meci deja se intrebau daca vor asista la o infrangere drastica a CSM-ului.

Caracterul si dorinta de a invinge fac din echipa din Campia Turzii un adevarat tavalug si Tescar reuseste sa reduca din handicap, dupa un gol marcat cu un sut de la circa 27 de metri, iar celalalt metronom al echipei, Dan Stefan, reuseste cand nimeni nu se mai gandea, sa egaleze.

Oaspetii se regasesc tot mai greu dupa ce aveau meciul in mana, iar pe final Tomuta trimite cu un sut mingea spre poarta aparata de Farcas, aceasta capata o traiectorie ciudata, il pacaleste pe acesta si poposeste in plasa portii aparate de el.

De remarcat este faptul ca echipa vizitatoare a jucat din minutul 67 in doar 10 jucatori, dupa ce Morar vede cel de-al doilea cartonas galben si implicit cel rosu si este eliminat de pe teren.

Finalul ii gaseste pe jucatorii CSM-ului foarte bucurosi ca au reusit sa intoarca soarta jocului, intr-un moment in care nimeni nu mai credea si astfel cele trei puncte puse in joc raman la Campia Turzii.

In etapa viitoare, formatia CSM Campia Turzii va juca la Gherla, cu cei de la Olimpia.

CSM Campia Turzii: Antonie - Bogosi, Oroian, Camarasan, Felderean, Moldovan.E, Nicola, Dan Stefan, Tescar, Dudas, Moldovan.S.

Rezerve: Cioarga, Tarcea, Butoieru, Tomuta, Rotaru, Rusu, Craciun.

Antrenorii: Valentin Sandru (principal) si Dorin Rosu (secund).