marian morar

Rezultate bune obtinute de tinerii judoka de la CSM Campia Turzii. Antrenorul Alpar Nagy a castigat titlul national!

zamblau eugen

Duminica 21 mai, la Miercurea Ciuc s-a desfasurat editia a III-a a Cupei Molecula, competitie ce a fost destinata celor mai mici judoka cu varste intre 6 si 11 ani. La competitie au participat in jur de 260 de sportivi de la echipe din Romania, iar CSM Campia Turzii a avut la startul acestei editii trei sportivi care la final au avut o clasare buna.

Iata rezultatele obtinute:

– Tamas David, categoria U8, 22 kg  – locul III, medalie de bronz

– Bozdog Darius, categoria U10, 34 kg  – locul III, medalie de bronz

– Iatrate-Buturca Calin, categoria U11, 38 kg  – locul I, medalie de bronz

Premierea a fost facuta de catre Miklos Ungvari, vicecampion olimpic si multiplu campion european, care a fost invitatul special al competitiei.

Antrenorul Alpar Nagy, de la CSM Campia Turzii, devine campion national de veterani!

Tot pe 21 mai, la Miercurea Ciuc s-a desfasurat Campionatul National de Veterani la Judo, competitie la care au participat 100 de sportivi, iar antrenorul CSM-ului, Aplar Nagy, a participat la categoria M2, 73 kg si a reusit sa castige medalia de aur si titlul de campion national la aceasta categorie.