Live Video
 



Fotbal, Liga 4: Etapa a XVII-a, etapă pentru Sticla Turda. REZULTATE și CLASAMENT.

La sfârșitul acestei săptămâni s-au desfășurat partidele etapei cu numărul 17, din cadrul ligii a patra, zona Cluj.



Primele două partide s-au desfășurat sâmbătă, de la ora 11, la Câmpia Turzii și la Mihai Viteazu.

Pe stadionul „Mihai Adam” din Câmpia Turzii, în derby-ul local dintre ISCT și Sticla Arieșul Turda, formația oaspete s-a impus, scor 4-1, continuând cursa de urmărire, pentru locul al doilea. La Mihai Viteazu, Arieșul a terminat la egalitate, scor 3-3, contra Unirii Florești, echipa lui Lucian Roșu fiind egalată în minutul 90.

Tot sâmbătă, de la ora 14, s-a produs surpriza începutului de an, AS Viile Dejului reușind să câștige meciul contra celor de la Olimpia Gherla, scor 3-1. Cu acest rezultat, diferența dintre Olimpia și Sticla Turda, s-a redus la un singur punct.

Surprizele au continuat și duminică, când Viitorul Mihai Georgescu a revenit de la 0-3, pe terenul celor de la CS Florești, ocupanta locului al patrulea. Ultima clasată, CFR Dej, a reușit să câștige în deplasare, scor 2-1, la Vulturul Mintiu Gherlii, reușind astfel să adune șapte puncte.

În ultimul meci al etapei, Armenopolis Gherla a câștigat meciul cu Someșul Gilău, scor 4-2, încheind astfel o etapă cu rezultate favorabile pentru Sticla Arieșul Turda.

Meciul dintre Unirea Tritenii de Jos și Universitatea Cluj, va avea loc la sfârșitul lunii aprilie.

Datorită numărului impar de echipe, FC Ardealul a stat.

 

Etapa a XXVII-a

11.03

11:00

Arieșul Mihai Viteazu – Unirea Florești

 3-3

11.03

11:00

ISCT 1921 – Sticla Arieșul Turda

1-4

11.03

14:00

AS Viile Dejului – Olimpia Gherla

3-1

12.03

11:00

CS Florești – Viitorul Mihai Georgescu

3-3

12.03

15:00

Vulturul Mintiu Gherlii – CFR Dej

1-2

12.03

15:30

Armenopolis Gherla – Someșul Gilău

4-2

*datorită numărului impar de echipe, FC Ardealul a stat.

**partida Unirea Tritenii de Jos – Universitatea Cluj, va avea loc la sfârșitul lunii aprilie.

Etapa viitoare:

15.03

16:00

FC Viitorul Mihai Georgescu – AS Viile Dejului

15.03

18:00

FC Ardealul – CS Florești

17.03

16:00

Unirea Florești – Armenopolis Gherla

18.03

11:00

Olimpia Gherla – ISCT 1921

18.03

16:00

Sticla Arieșul Turda – Arieșul Mihai Viteazu

18.03

16:00

Someșul Gilău – Vulturul Mintiu Gherlii

19.03

12:00

CFR Dej – Universitatea Cluj Napoca

*datorită numărului impar de echipe, Unirea Tritenii de Jos va sta.

Clasament:

1.

Universitatea Cluj

15

96-6

+90

43p

2.

Olimpia Gherla

16

37-11

+26

38p

3.

Sticla Arieșul Turda

16

55-23

+32

37p

4.

CS Florești

16

49-23

+26

33p

5.

Armenopolis Gherla  

16

51-36

+15

31p

6.

Someșul Gilău

16

44-30

+14

31p

7.

FC Ardealul Cluj Napoca

16

47-38

+9

23p

8.

Unirea Tritenii de Jos

15

33-47

-14

19p

9.

Vulturul Mintiu Gherlii

16

25-38

-13

17p

10.

Unirea Florești

17

34-59

-25

15p

11.

Arieșul Mihai Viteazu

16

33-59

-26

15p

12.

AS Viile Dejului

16

24-46

-22

14p

13.

ISCT 1921

16

31-63

-32

13p

14.

Viitorul Mihai Georgescu

17

36-90

-54

10p

15.

CFR Dej

16

18-43

-25

7p


Dacă îți place să știi tot ce se întâmplă în Turda și Câmpia Turzii, dă-ne un LIKE!