Live Video

ASA Cons România angajează: Financial Reporting Manager

ASA Cons Romania, parte a Grupului CONSOLIS, specializata în producţia elementelor din beton armat si precomprimat, cauta  FINANCIAL  REPORTING  MANAGER.

Detalii job:

Departament: economic, in subordinea Controller-ului

Sediul companiei: Turda, STR. 22 Decembrie 1989, nr.27

Tipul ofertei: Full Time;  Durata contractuala: nedeterminata

Tip activitate: munca de birou, de culegere si analiza date, de raportare

Responsabilitati principale

• Pregatire pachet de raportatare in stransa colaborare cu Controller-ul si cu Sef birou Contabilitate

• Pregatire materiale aditionale la raportarea lunara

• Pregatire rapoarte saptamanale

• Contabilitatea Produselor finite

• Contabilitatea Mijloacelor fixe

• Verificare mod de aplicare proceduri interne

Candidatul ideal

• Absolvent de studii superioare finalizate cu licenta in stiinte economice;

• Experienta de min 5 ani in unitati de productie industriala, cu procese complexe (experienta in unitati care desfasoara activitate de constructii poate fi un avantaj );

• Detine capacitatea de a intelege intreg procesul de productie (de la faza de ofertare / achizitie pana la faza de livrare / garantie si incasare creante);

• Are notiuni de contabilitate inclusiv la nivel de Bilant;

• Are cunostinte foarte bune de Microsoft Office (Excel, Acces, Word, Powerpoint);

• Cunoaste limba engleza la nivel bun/avansat, potrivit pentru raportari diverse;

• Are o capacitate excelenta de analiza si sinteza, e o persoana organizata, responsabila, cooperanta;

• E disponibil la program prelungit in perioada inchiderilor de situatii periodice etc.;

Candidatii interesati isi pot trimite CV-ul la adresele de e-mail: contact@asacons.ro sau simina.stoica@asacons.ro

TURDANEWS LIVE VIDEO:

Sâmbătă, 21 octombrie, ora 11.00:

Fotbal. CSM Câmpia Turzii - Sticla Arieșul Turda.

Duminică, 22 octombrie, ora 11.00:

Fotbal. Chimia Turda - Viitorul 2014 Soporu de Câmpie.

Dacă îți place să știi tot ce se întâmplă în Turda și Câmpia Turzii, dă-ne un LIKE!

loading...